מאמרים 

גריל גז – גאדג'ט חדש לגברים !

אוהבים לצלות בשר על הגריל? מבינים כי צליית דגים וירקות היא דרך מצוינת לאכול אוכל בריא מבלי  להתפשר על הטעם? זה לא מפתיע שבשנים האחרונות גרילי גז הפכו להיות אחד המוצרים הפופולריים ביותר, ויש אף שמגדירים אותם כ"המשחק החדש של הגברים".  תוכלו לראות אותם היום כמעט בכל חנות גדולה למכירת מוצרים לבית, או בחנויות המיועדות לממכר גרילים בלבד, עומדים בשורה, נוצצים ומבריקים כמו מכוניות חדשות באולם תצוגה, מכל מבחר החומרים והעיצובים שאפשר להעלות על הדעת.  אם אתם רוצים לרכוש גריל, תוכלו לגלות כי גריל גז מעולה לאירוח וזו דרך מצוינת לגוון את תפריט הבישולים שלכם. השאלה היא – איזה גריל לקנות, איזה גריל הוא הטוב ביותר עבורכם, האם אתם צריכים גריל גדול, קטן, ומה זה בכלל BTU.... הכנו עבורכם מידע שימושי לפני שתוציאו את כרטיס האשראי...

 

מהן חמש נקודות המפתח עליהן צריך להסתכל?

 

מי כאן המלך?

גרילי גז אמינים ומהירים יותר לשימוש מאשר סוגי גרילים אחרים. אתם מודאגים שהבשר יהיה חסר טעם מעושן?  אל תדאגו. השומן המטפטף אל הלהבות, הוא מה שגורם לעישון, והוא נעשה בגריל גז באותו אופן כפי שנעשה בגריל פחם. לא רק אתם, כי אם הרבה אנשים חוששים לפספס את טעם העשן האוטנטי שיש בגריל פחם ולכן, מאחר והבנתם כי הטעם הזה נוצר בעיקר משומן של בשר אשר נוטף אל הלהבה, דעו כי הוא המייצר את העשן ואת הטעם הרצוי.  לרוב הבשרים יש שומן, וגם לדגים או לעוף. לגבי ירקות, כדאי שתצפו אותם במעט שמן זית כציפוי, לפני שתניחו אותם כל רשתות הגריל. גם כמויות קטנות של שומן מספיקות כדי להקנות טעם מעושן בגריל.  גרילי גז מתקדמים מצוידים בתאים מיוחדים לעישון.

 

בנזין או גז טבעי?

עבור טיולי קמפינג, או באזורים עם תנאי מזג אויר קשים כדאי לבחור גריל גז נייד.  אם אתם רוצים גריל רק בכדי לצלות בשר בבית, כדאי לשקול שימוש בגז טבעי, אשר צורך הרבה פחות גז לעומת האפשרות האחרת, אך החיסרון הוא שיש צורך בהתקנה וחיבור באופן קבוע לקו הגז.

 

מבערים ורשתות צלייה

שתי התכונות החשובות ביותר של גריל גז הם המבערים המספקים את האש, ומשטח הגריל אשר בא במגע עם האוכל. הימנעו מרכישת גריל גז בעל מבער אחד בלבד, ונסו לרכוש גריל עם לפחות מבערים.  רצוי מאוד כי שטח הצלייה יכסו את פני השטח העליון לפחות כדי מחצית שטח הגריל. ככל שהרשת תהייה חזקה וכבדה יותר, כך איכות האוכל תהייה בהתאם. משטחים אלו מיועדים להחזיק את המזון במהלך הצלייה, והטובים ביותר הם אלו הרחבים, המונעים מהאוכל ליפול את כיוון המבערים.

  • מבערים - כדאי ללכת על גריל בעל 2 מבערים לפחות, כך שיהיו לכם לפחות שני אזורי בישול, ורצוי אף 3 מבערים.  עם שלושה אזורי בישול תוכלו לשנות את הטמפרטורות ב-3 האזורים ביעילות, ולבשל מאכלים הצורכים חום גבוה כמו בשר, ואזור עם טמפרטורה נמוכה יותר עבור ירקות, חימום פיתות או שמירה על מזון מבושל וחם.  אם אתם רוצים שליטה על הצלייה, המומלץ ביותר הוא כאמור גריל בעל 2-3 מבערים,  אך במידה וכל מה שאתם נדרשים לו הוא צליית נקניקיות או המבורגרים, תוכלו להסתפק בגריל בעל מבער אחד.
  • משטח הגריל – ככל שהמשטח כבד ומוצק יותר, כך רמת הצלייה גבוהה יותר. גריל כבד מחמם בצורה יעילה יותר, ושומר על חום צורב יעיל יותר. מומלץ ביותר לבחור משטח ברזל יצוק, פלדה או נירוסטה . חפשו גרילים אשר יש בהם מרווח נכון בין המבערים ובין משטח הצלייה על מנת למנוע התלקחות שנגרמות על ידי שומן ומיצי מזון הנוטפים  על האש.

אנרגיה ואיכות

מדידות BTU  עבור גרילי גז הן מדד טוב יותר של צריכת הדלק מאשר ביצועי הבישול. חפשו גריל גז המספקים BTU  גבוה, ותוכלו להגיע לתוצאות הטובות ביותר. גריל גז נירוסטה צולה טוב גם במזג אוויר גרוע. התאימו את סוג הגריל שתרכשו לתנאי השטח בהם אתם מבשלים. יש הבדל של שמיים וארץ בין גריל גז בייתי לגריל הנרכש לטובת טיולי קמפינג בשטח. ההצתה החשמלית של מרבית גרילי הגז תעזור לכם לקבל ניצוץ אוטומטי במבערים, גם בסוגי אקלים בעייתיים.

 

גריל גז מול פחם

גריל גז יכול להציע לכם דיוק רב יותר בכל הנוגע לצלייה מאשר בשיטה מיושנת.  גרילי גז קלים לשימוש, ופותרים אתכם משימוש מסורבל בפחם. בשימוש בהם אין צורך לחכות עד שהגחלים יהיו בחום המתאים ואין צורך למדוד טמפרטורה. גריל גז מבצע את העבודה היטב בלחיצת כפתור, מה שהופך אותם בחירה טובה יותר מאשר פחם לשימוש יומיומי.  יש לקחת בחשבון כי יש צורך לחמם את הגריל במשך 15 דקות לפחות כדי להשיג את רמת החום הדרוש כדי להתחרות עם גריל פחם.

יתרון נוסף של גריל גז, הוא שניתן לשמור על רמה גבוהה של חום צורב ללא הגבלת זמן (עד שנגמר הדלק), ואילו חום גבוה של פחם יכול לגרום לשריפת הבשר, ואין יכולת לשלוט בו. לעיתים קרובות, בשימוש בגריל עם פחם יש רק 20 דקות של חום צורב גבוה, מה שיכול להוות בעיה כאשר יש לכם כמות גדולה של בשר לצלייה.

0528866997

0528361104

שם
דוא"ל
טלפון
נושא

כל הזכויות שמורות לחברת בריקו ©

ארטוויז'ן | Quickyweb